Masz pytania? Napisz do nas: kontakt@proxima.waw.pl lub zadzwoń: 884 690 690

Bądź na bieżąco
Zapisz się do naszego newslettera
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (adresu e-mail) zawartych w zgłoszeniu, w związku z art. 6 ust. 1 lit. a, rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). W każdym momencie mogę wycofać zgodę wypisując się z newslettera.

Wynajem aut dostawczych – kto korzysta z takich usług?

Dodano 28.10.2020

Pytanie o to, kto wynajmuje samochody dostawcze początkowo może wydawać się banalne, ale w rzeczywistości takim nie jest. Wynajem taki wydawać by się mogło interesować powinien jedynie osoby prywatne, sporadycznie potrzebujące transportu rzeczy. Choć rzeczywiście to częsta przyczyna wynajmu dostawczaka, to intuicja w tym przypadku może nas zwieść. Oto kto i dlaczego chętnie korzysta z wypożyczalni samochodów dostawczych

Firmy spedycyjne i przewozowe

Często takie firmy wbrew naszej intuicji nie decydują się na zakup własnej floty. To olbrzymi wydatek, szczególnie na początku działalności dość problematyczny. Wynajem samochodów dostawczych zarówno krótkoterminowo dla pojedynczych zleceń, jak i długoterminowo do stałej współpracy ze swoimi klientami często może się znacznie bardziej opłacić i zapewnić lepszą płynność finansową (brak obciążeń kredytami). 

Firmy usługowe (np. budowlane, remontowe)

Podobnie działa część firm budowlanych i remontowych, które nie wykonują swojej pracy na co dzień, a jedynie potrzebują samochodu na pewien czas. W ich wypadku również wynajmowanie okazuje się być czasami posunięciem korzystniejszym, aniżeli utrzymywanie swojego własnego pojazdu. Dodatkowo firmy takie chętnie wynajmują samochody w przypadku awarii własnych pojazdów, by zapewnić klientowi ciągłość pracy. 

Branża handlowa

Problemy z dostawą w handlu mogą być również kosztowne. To branża niezwykle podatna na logistykę. Firmy handlowe chętnie wynajmują samochody dostawcze na umowy długoterminowe, ale również w przypadku wystąpienia nagłych sytuacji bardzo chętnie zgłaszają się po samochód dostawczy do wypożyczalni. 

A więc jak to jest z osobami prywatnymi? Po co wynajmujemy samochód dostawczy? Najczęstszą przyczyną jest chęć przeprowadzki, przewiezienia samodzielnie i bez udziału osób trzecich własnych rzeczy z miejsca w miejsce. Zdarzają się również klienci, którzy z różnych przyczyn potrzebują przewieźć towar lub zrealizować pojedyncze zamówienie, którego chcą dopilnować. 

wstecz
Adres wypożyczalni

Łopuszańska 98, 02-232 Warszawa

  • Zadzwoń do mnie teraz
Dziękujemy za kontakt. Wkrótce oddzwonimy.

Podaj swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie

b
c