Masz pytania? Napisz do nas: kontakt@proxima.waw.pl lub zadzwoń: 884 690 690

Bądź na bieżąco
Zapisz się do naszego newslettera
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (adresu e-mail) zawartych w zgłoszeniu, w związku z art. 6 ust. 1 lit. a, rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). W każdym momencie mogę wycofać zgodę wypisując się z newslettera.

Korzyści z wynajmu długoterminowego

Dodano 01.12.2020

Wynajem samochodów kojarzy się przede wszystkim z nagłą potrzebą, sytuacją awaryjną taką jak stłuczka czy też wypadek na drodze lub awaria pojazdu. I rzeczywiście często tak właśnie jest, ale nie są to jedyne powody wynajmowania samochodów, również dostawczych. Warto przyjrzeć się różnym motywacjom do wynajmu samochodów dostawczych przez firmy. Nie ma bowiem wątpliwości, że to właśnie sektor firm odpowiada za większość wynajmów większych samochodów. 

Nagłe sytuacje – wynajem auta dostawczego lub busa

W przypadku firm z wielu branż bardzo istotne jest zachowanie ciągłości łańcuchów dostaw. Często również samochód służy do przewozu osób do pracy lub też dostarczania materiałów w miejsca pracy. Gdy dochodzi do awarii pojazdu w firmie pojawia się dość spory problem, który finalnie może skutkować nawet sporymi stratami finansowymi czy też nadszarpnięciem wiarygodności w oczach klienta. Na to z kolei żadna poważna i szanująca się firma nie może sobie pozwolić i właśnie dlatego w sytuacjach trudnych warto zgłosić się do wypożyczalni samochodów. 

Wynajem na długi termin – korzyści

Wbrew intuicji wynajem długoterminowy w przypadku firm jest bardzo korzystny. Przede wszystkim zyskujemy pełną kontrolę nad wydatkami firmowymi. Wynajmowanie samochodu będzie nadal tańsze od zakupu samochodu na kredyt lub na raty, a w dodatku w dowolnej chwili będziemy po prostu mogli przestać je wynajmować. Samochód na pewno zatem będzie na siebie zarabiał w naszej firmie. Nie ponosimy żadnych kosztów związanych z jego eksploatacją, nie płacimy ubezpieczeń, ani nie serwisujemy samochodu na nasz koszt. 

Bardzo istotne są również korzyści księgowe. Wynajem auta dostawczego na fakturę nie obciąża naszego konta kredytowego, a zatem nie stracimy w oczach banku jako kredytobiorca. Dodatkowo cały VAT z usługi możemy wliczyć w koszta, a w przypadku zakupu własnego auta nie będziemy mieli tej możliwości. Wachlarz korzyści jest zatem bardzo duży i wbrew temu, co początkowo może się wydawać w bardzo wielu branżach i rodzajach działalności stałe wynajmowanie samochodu jest bardziej korzystne. 

Flota dostosowana do potrzeb 

Wypożczalnia samochodów dostawczych Proxima doskonale zdaje sobie sprawę z typowych potrzeb, które pojawiają się w przypadku branż wymagających nieco większych samochodów. Flota, którą posiadamy jest właśnie do takich potrzeb przystosowana. Są to zarówno samochody dostawcze, minibusy osobowe (8-9 osobowe), blaszaki, brygadówki (7-9 osobowe), jak również pojazdy specjalistyczne takie jak kontenery wraz z windą załadowczą. Co również bardzo istotne w przypadku naszej wypożyczalni możliwe jest skorzystanie z usług dodatkowych. Samochód może być podstawiony we wskazane miejsce, a także z niego odebrany przez naszych pracowników. Wszystko po to, by usługa do maksimum oszczędzała czas i energię. Posiadamy samochody marek takich jak Peugeot, Renault, Fiat czy Citroen. 
 

wstecz
Adres wypożyczalni

Łopuszańska 98, 02-232 Warszawa

  • Zadzwoń do mnie teraz
Dziękujemy za kontakt. Wkrótce oddzwonimy.

Podaj swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie

b
c